poniedziałek, 6 stycznia 2014

Miesiąc z maseczką z kurkumy

Witajcie :)


Już prawie tydzień stosuję maseczkę z kurkumy na buzię a jeszcze nic Wam na ten temat nie powiedziałam! Więc jeśli chcecie wiedzieć co nieco o niej to zapraszam :)

Co nieco o samej przyprawieKurkuma - dobrze wpływa na trawienie, dostarcza organizmowi niezbędnych do życia składników. Zawarta w niej kurkumina i jej pochodne mają silne właściwości antybakteryjne, przeciwwirusowe i przeciwgrzybiczne. Aby odczuć dobroczynne działanie kurkumy, trzeba ją stosować przez dłuższy czas. Spożywana jako przyprawa niestety nie dociera w całości bezpośrednio do krwioobiegu i do tkanek, więc jej właściwości lecznicze nie są przez organizm ludzki w pełni wykorzystywane.
Obniża poziom cholesterolu i glukozy, działa przeciwnowotworowo, łagodzi niestrawność żołądka. Z powodu właściwości przeciwzapalnych i antybiotycznych wykorzystywana jest w leczeniu trądziku i innych schorzeń skóry. Wskazaniem do jej używania są także zaparcia i wzdęcia, a wyciągi na bazie alkoholu z kłącza rośliny stosowane są przy zapaleniu pęcherzyka żółciowego i dróg żółciowych, kamicy żółciowej oraz zaburzeniach trawiennych

Maseczka z kurkumy ma za zadanie zwalczać przebarwienia i trądzik a także goić ranki.

Jak wykonujemy taką maseczkę?
Podstawą jest kurkuma + jogurt naturalny
Do tego możemy dodać, co nam się podoba:
- oleje
- sok z cytryny
- miód
- glinki
- półprodukty
- etc.

Ja jednak stosuję wersję podstawową. Tak gotową papkę nakładamy cienką warstwą na buzię, zmywamy gdy wyschnie :)
Zauważyłam, że podczas zmywania świetnie peelinguje skórę :)

Niestety maseczka ma tez wady... strasznie brudzi na okropny żółty kolor, skórę, paznokcie, ręcznik, ubranie, umywalkę. Dosłownie wszystko. Czasami boję się ją nałożyć, żeby potem nie mieć twarzy żółtej jak kurczak ;)

Postawiłam sobie cel:
miesiąc z maseczką z kurkumy :)

W lutym dam Wam znać o działaniu maseczki :)
Pozdrawiam ja, żółta Misi :D

3 komentarze:

Chętnie poznam Twoją opinię.
Bardzo dziękuję za komentarze.
Jednocześnie staram się na wszystkie odpowiedzieć. :)